15 лютого  2018 ГО « Відкрите Знання» у Лекторії  «Світ науки»  організувала презентацію наукового проекту «Енергонезалежна екобудівля за концепцією «Потрійний нуль»  колективу молодих вчених Придніпровської  державної  академії  будівництва та архітектури (м. Дніпро).

Переглянути презентацію можна за посиланням.

 

Керівник проекту: Бабенко Марина.

Відповідальний виконавець: Бордун Марина;

Виконавці: Шехоркіна Світлана; Кузьменко Олександра, Єлісєєва Марина;  Котов Микола.

Науковий консультант: д.т.н., проф. Микола Савицький.

 

Доповідач  Кузьменко Олександра  підкреслила  вагоме місце будівельного сектору у досягненні  сталого розвитку та збереження природи.  Була проведена класифікація сучасних екобудівель з точку зору їх  енергоефективності та критерії,  які існують  у світовій та національної  практики різних країн у справі створення екологічного, енергоефективного та автономного житла.  Новизна запропонованого нашими проектантами   комплексного підходу концепції  будівлі «Потрійний нуль» (нуль енергії, нуль емісій, нуль викидів) можна розглядати як шлях впровадження принципів сталого розвитку та циркулярної економіки  до життєвого циклу будинку для  вітчизняних умов та місцевих ресурсів. Були продемонстровані приклади реалізованих вітчизняними вченими та практиками проектів: екологічне поселення, заглиблений будинок, перший сертифікований активний будинок в Україні та запропонована  співпраця науки,освіти та будівельної практики на базі наукових підрозділів ДВНЗ «ПДАБА».

Другим доповідачем Зарицким Дмитром, керівником ООО «Ecovision» були проаналізовані технології застосування подібних принципів до першого в м. Дніпро «активного офісу»  на основі поновлювальних джерел енергії та других об’єктів, вже функціонуючих,  наведені   результати їх моніторингу у різних сезонах та технічних рішеннях. Були розкрити  переваги обладнання на основі геотермальної енергії,   фотоелектричного ефекту у фотовольтаїчній панелі. Окремо доповідач пояснив економічну доцільність впровадження обладнання на основі відновлювальних джерел енергії в будівельний сектор України.

Аудиторія була небагато чисельна але фахова, тому весь час велся професійний діалог із залом.  Були і скептики, пропонувались інші підходи та розробки. Під час дискусії були обговорені наступні питання:

  • Бар’єри широкого впровадження обладнання на основі відновлювальних джерел енергії в будівельний сектор України.
  • Вартість, безпека та екологічність будівельних матеріалів рослинного походження (пресовані солом’яні блоки)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation