12 грудня  2019 у HUB «Світ науки» відбулось останнє засідання. Воно співпало з завершенням проекту «Бюджет участі» – 2019 (проект №121).

П’ять років роботи  Громадської організації  «Освітній центр  «Відкрите знання» у програмі HUB «Світ науки» були присвячені інноваціям в освіті, економіці, науці, будівництву, енергетиці, урбаністики з метою впровадження їх у практику, профорієнтації  молоді та просвітництву населення, залученню населення до розвитку міста, реформування суспільства, розвиток громадянського суспільства, зміни громадської думки. Але все це неможливо якщо в країні не буде миру.

Тому разом з нашим  партнерами  з Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І.Яворницького  #ВалеріяЛавренко , #ЮліяПісчанська  ми обрали темою останнього засідання «Сучасна історія України мовою кіно». Гостями та основними спікерами ми запросили стати відомих кінематографістів продюсерку Наталію Хазан та режисера, сценариста, оператора Євгена Тітаренко. Важливо те, що наші гості самі були безпосередніми учасниками головних подій сучасної історії України: Євромайдану, війни з Росією: пані Наталія в якості волонтерки (і досі є), а пан Євген був рік добровольцем медичного батальйону, рятував та вивозів мирне населення та поранених з фронту у найважчі часи.

Слухачами стали школярі 7-10 класів, студенти коледжів та вищих професійних училищ, ліцеїсти, вчителі, організатори патріотичного виховання у позашкільної освіті (Скаути) та мешканці міста.

Спочатку пані #NataliaKhazan розповіла про свій шлях  у кіноіндустрії та про спільну з Євгеном фільмографію, розкрила передісторію зйомок фільму «Шляхами героїв». Потім відбувся спільний перегляд цього фільму. Спостерігаючи за своїми однолітками на екрані, їх один екскурсійний день, – глядачі мали нагоду пережити разом з ними та переосмислити всі події останніх 6 років. Стрічка дуже тиха, повільна, спокійна, нікому нічого не нав’язує, а лише фіксує різні думки, ставлення, погляди спочатку та наприкінці цього дня.

Потім пан #YevhenTitarenko розповів про свій особистий досвід кінодокументаліста до та підчас війні, чому він відклав камеру і став займатися спасінням людей, що він особисто виніс з цієї війни, яку місію він обрав у своєї творчості зараз.

У молоді було багато питань: про війну, ії суть та чинники, про  відмінності буття там і тут, про те, кого вважати ворогом та кого можна вважати патріотом. У вчителів були питання: яким чином краще вести патріотичне виховання, що не достатньо робиться в системі освіти, як поєднати формальне та неформальне виховання, можливості відвідування військової частини, як у фільмі …

Наші герої були скромні, відкрити, щирі. Це вплинуло на аудиторію спочатку налаштовану насторожено (старші) або легковажно (підлітки), вони зацікавились та задумались.

Їх доповнив виступ Наталі Воловської, волонтера-психолога, що працює з ветеранами АТО, голови  ГО “Альтернативний Рух”. Вона підкреслила, що воїни, які боронять нас та нашу землю, є героями і їм важко повертатися та бачити байдуже ставлення і нерозуміння за що вони воювали. Також відповіла на питання кого вона вважає патріотом України.

У завершальної  частини пані Наталія Хазан та пан Євген Тітаренко розповіли про свою участь в створенні кінофільмів у форматі віртуальної реальності Dnipro Outpost of Ukraine для музею АТО та оновленні експозиції діорами «Битва за Дніпро» (музей ВОВ), запросили всіх відвідати Дніпропетровській  національний  історичній музей ім. Д.І.Яворницького родиною або  групами.

Повну версію репортажної кінострічки « ШЛЯХАМИ ГЕРОЇВ»  можна подивиться https://www.youtube.com/watch?v=Rm9HS85lhO0 на каналі YouTube Євгена Тітаренко (Yevhen Titarenko). Там також є інші його та сумісні з Наталією Хазан роботи.

ГО «Освітній центр «Відкрите Знання» висловлює подяку нашим гостям та спікерам, нашому постійному партнеру (впродовж п’яти років) Центральній бібліотеці для дорослих Дніпровської МР у особі ії директорки пані Савран Л.В., заступниці директорки пані Шелест Н.А. та іншим працівникам бібліотеки. Також ми вдячні нашому відеооператору Юлії Семеніхіної, яка була з нами весь 2019 рік в рамках проекту «Бюджет участі».

Відео запис зустрічі ви зможете знайти на нашому Освітньому каналі через деякий час:

https://www.youtube.com/channel/UCDitQdp5xNt7qwhz3TtOrwA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation