Символічно,  що реалізація   проекту 121 Бюджету міста (громадські ініціативи)  нашого Публічного HUB «Світ науки»  розпочалася з презентації другого  циклу проекту Дніпро – зелене місто, який виник за ініціативою самих городян і став неформальним громадським рухом, що постійно зростає  та розвивається. 

ГО «Відкрите Знання» з самого початку підтримала та охоче приєднались до проекту. Тому   2019 рік  ми вирішили   розпочати саме з теми озеленення міста руками самих городян.

Анастасія Саєнко, архітекторка,  авторка та керивниця  проекту  розповіла як він народився, його мету та  першій етап (осінь 2018).  Ольга Грецька (інженер-землевпорядник)розповіла про  особливості озеленення прибудинкових територій,  технології вибору міста, роботу  з картами, труднощі планування висадки при наявних на мапі комунікаціях. (на прикладі ділянки по вул. Робочій, близько буд. 152).  Олег Стрижак (еколог) та Владислав Бовсуновський  (студент-біолог) розповіли про  етапи планування лінійних насаджень в місцях потребуючих відновлення та санації. (на прикладі реконструкції вул. Мосаковського), потрібність врахування  особливостей ґрунтів, трас, прилеглих об’єктів.  Юлія Бойко, еколог  сфокусувала увагу присутніх на   виховних та естетичних складових озеленення міст та їх вплив на мешканців міст. (на прикладі озеленення школи  № 139, вул. Березінська),  на необхідність залучення в процес дітей, молоді, організацій  баланс утримувачі  та мешканців окремних будинків, які будуть потім уха живати та зберігати це рослини та доповнювати зелені зони, формуючі  настанові,  звички,  моделі по віденки бережного ставлення до живого та любові до міста. Зал був заповнений. Багато фахівців надалі свої поради, мешканці пропонували нові міста для розширення проекту, виказали бажання приєднуватись та приймати участь у цьому громадському русі.

З презентацією доповідей Ви можете ознайомитись за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation