Раді повідомити, що ГО «Освітній центр «Відкрите знання» спільно із ГО «Рада молодих вчених Дніпропетровської області», Радою молодих вчених навчально-наукового Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка», ГО «Агенція європейських інновацій», Науково-аналітичним журналом «Наша перспектива», Радою молодих вчених ДВНЗ «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури», Дніпропетровським національним університетом залізничного транспорту ім. акад. В. Лазаряна за підтримки Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США) наприкінці січня – на початку лютого 2017 р. успішно реалізувала проект «Обмін досвідом в реалізації соціальних та наукових проектів між Дніпропетровщиною та Львівщиною».

Головними координаторами проекту з Дніпропетровщини були Марина Єлісєєва – к.т.н., член Правління ГО «Освітній центр «Відкрите знання», голова РМВ ДВНЗ ПДАБА та Григорій Мозолевич – к.т.н., доц., заст. голови ГО РМВ ДО, голова РМВ ДНУЗТ ім. акад. В. Лазаряна; з Львівщини – Ігор Кулиняк – к.е.н., доц., голова РМВ НН ІНЕМ НУ «Львівська політехніка» та Володимир Чубай – к.е.н., доц., головний редактор науково-аналітичного журналу «Наша перспектива.

Проект був покликаний розширити та зміцнити містки активності між активними молодими науковцями Дніпропетровщини та Львівщини задля всебічного розвитку молодіжних ініціатив, створення спільних міжрегіональних, всеукраїнських, міжнародних проектів та обміну один із одними вже накопиченим досвідом у цьому питанні. Окрім того, важливою задачею було створити вільний комунікативний майданчик по обміну думками, відчуттями та переживаннями між людьми різних регіонів країни щодо тієї суспільно-політичної ситуації, яка склалася наразі у державі для розвінчування навіяних пропагандою стереотипів.

Цільовою групою проекту була молодь Дніпропетровщини та Львівщини (працівники науково-освітньої сфери, громадські активісти, молодіжні лідери).

В рамках проекту проведено ряд різнопланових цікавих заходів, серед яких і круглі столи, і семінари-тренінги, і координаційні зустрічі по підписанню угоди про співпрацю між представниками громадських організацій Дніпропетровщини та Львівщини.

Відкрив перший круглий стіл: «Дніпропетровщина та Львівщина – два потужні наукові регіони України» директор навчально-наукового Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка», д.е.н., проф. Олег Євгенович Кузьмін. Він наголосив на важливості проведення заходів по залученню молоді до активної науково-соціальної діяльності, до написання проектів різного рівня. Адже молодь – це той потужний арсенал регіонів, який сприятиме його розвитку та процвітанню в майбутньому. Також О.Є. Кузьмін відзначив необхідність об’єднання молоді різних регіонів у команди по створенню спільних проектів, що забезпечить більш високу їх ефективність та розширить можливості молоді. Далі учасники продивились фільм про науковий потенціал ВНЗ Дніпропетровщини та прослухали інформацію про науковий потенціал Львівщини (к.е.н. Пелехатий А.О.), ознайомились із здобутками молодих вчених та діяльністю Рад молодих вчених двох регіонів: РМВ ІНЕМ (к.е.н. Кулиняк І.Я.), РМВ ДВНЗ «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури» (к.т.н. Єлісєєва М.О.), РМВ Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. акад. В. Лазаряна (к.т.н. Мозолевич Г.Я.), а також дізнались про напрямки діяльності Ради молодих вчених Дніпропетровської області (к.т.н. Мозолевич Г.Я.) та ГО «Освітній центр «Відкрите знання» (к.т.н. Єлісєєва М.О.), науково-аналітичного журналу «Наша перспектива» (к.е.н. Чубай В.М.).

 

IMG_7494

 

Серед позитивних та корисних ініціатив, що проводяться у Національному університеті «Львівська політехніка» слід відзначити започаткування та проведення внутрішнього грантового конкурсу для молодих вчених із матеріальним заохоченням близько 20-30 тис. грн. за рахунок держбюджетних коштів. Для багатьох з молодих науковців це є їх першою грантовою підтримкою для реалізації їх наукових ідей та стимулом до вдосконалення своїх навичок і подання грантових заявок на конкурси вже більш високого рівня.

Наступні два дня всі охочі мали змогу відвідати семінари-тренінги: «Я активний представник своєї громади. Командоутворення» та «Написання спільних міжрегіональних проектів. Фандрайзинг». В неформальній ігровій формі учасники мали змогу ознайомитися та навчитися створювати ефективні проектні команди та писати грантові заявки на отримання фінансування своїх ідей. В результаті цих семінарів-тренінгів три сформовані групи активних молодих науковців ІНЕМ почали писати проекти на участь у конкурсі мікрогрантів в рамках Програми національних обмінів. Робочими назвами проектів є: «Творче і терпиме переосмислення розмаїтої історичної та культурної спадщини Запоріжжя та Львівщини», «Аналіз та переосмислення своєї індивідуальної та регіональної ідентичності між Харківщиною та Львівщиною»; «Розвінчування навіяних пропагандою стереотипів». Сподіваємось що львівським авторам вистачить запалу та натхнення до закінчення проектів та їх подачі на конкурс!

Також аудиторія слухачів ознайомилась із досвідом участі та реалізації проектів науково-освітніх та громадських організацій Львівщини та Дніпропетровщини (к.т.н. Мозолевич Г.Я., Дума О.І., к.т.н. Савчин І.).

Сучасна суспільно-політична ситуація в Україні спонукала організаторів проекту провести круглий стіл «Спільне минуле – спільне майбутнє». Досить неочікуваними та зізнатися гіркими виявилися настрої львівської студентської спільноти по питанню тих воєнних подій, що наразі відбуваються на Сході країни, певної їх необізнаності по цим подіям.

Цікаво та корисно було познайомитися із реалізованими проектами та діяльністю львівської ГО «Агенція європейських інновацій», яка є координаційним пунктом програми Горизонт-2020 у Львові. Ця організація вже має серйозний досвід (більше 10 років) та потужний потенціал у реалізації міжнародних проектів Еразмус та Горизонт та ін. по тематикам енергозбереження, академічного підприємництва та створення стартап-шкіл, впровадження ресурсів електронної демократії. Керівником даної організації є к.е.н. Іван Кульчицький.

За результатами проведеного проекту була підписана угода про співпрацю між ГО «Освітній центр «Відкрите знання», ГО «Агенція європейських інновацій» та ГО «Рада молодих вчених Дніпропетровської області», найактивніші учасники заходу отримали сертифікати від керівників та координаторів проекту.

Сподіваємось на подальшу успішну співпрацю та бажаємо молодим науковцям Львівщини цікавих ідей та реалізації їх проектів

Дякуємо львівським партнерам в особі Володимира Чубая та Ігора Кулиняка за високий рівень організації та проведення заходів на базі їх інституту!!!

 

Єлісєєва М.О.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation