Громадська Організація «Освітній центр «Відкрите Знання»  у партнерстві з факультетом Інформаційних технологій Національноготехнічного Університету «Дніпровська політехніка»,  Обласною Радою молодих вчених Дніпровської області провели 2 квітня  2018  міжвузівській семінар на тему:

«ЗАСТОСУВАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ У ДОСЛІДЖЕННЯХ».

         На семінарі зібрались викладачі різних вузів, академічних наукових установ, приватні підприємці, що займаються інноваційними та дослідницькими  проектами  м.Дніпро. Дуже широким був спектр галузей, в яких працюють дослідники: технічні науки, будівництво,  геологія та геодезія, екологія, сільське господарство, економіка, управління, соціологія. Тому перед викладачами стояло важке та складне завдання  у доступній для гетерогенної аудиторії формі надати потрібні саме їм знання. Треба сказати що викладачі Факультету Інформаційних технологій НТУ чудово справились з цим завданням. Спочатку  Коряшкіна Лариса Сергіївна, кандидат фізико-математичних наук,  доцент кафедри системного аналізу та управління дала загальні знання з математичного  моделювання та можливостей застосування даного метода в різних  сферах для різних об’єктів досліджень та критерії вибору тієї чи іншої моделі, дала поради з особистого досвіду. Завідувач кафедрою програмного забезпечення комп’ютерних систем, кандидат технічних наук, Удовик Ірина Михайлівна поділилась  математичними методами обробки графічної інформації, що стало актуальне саме зараз з накопиченням баз даних графічних зображень різних природних об’єктів та відео моніторингу соціальних та економічних процесів. Кандидат технічних наук, доцент кафедри системного аналізу та управління  Желдак Тимур Олександрович на прикладі Дніпровського міського виконкому показав можливості оптимізації структури управління за допомогою математичної моделі та зробив порівняльний аналіз свого авторського методу обчислювання моделі з іншими, які застосовуються для вирішення проблем оптимізації процесів з великим впливом випадкових факторів та непередбачуваності. Приходченко Сергій Дмитрович, асистент кафедри програмного забезпечення комп’ютерних систем познайомив присутніх з сучасними програмними засобами та пакетами обробки математичних даних та дав свої рекомендації з їх застосування.

            В цілому, слухачі отримали уявлення про поняття системи та моделі, етапи математичного моделювання, критерії класифікації математичних моделей та критерії підбору моделі під конкретні завдання та цілі,особливості застосування різних типів моделей для різних типів практичних і дослідницьких завдань у галузі економіки, екології, управлінні технічними системами і технологічними процесами,  специфіку використання математичного моделювання для дослідження живих систем.

            Все учасники семінару виразили вдячність організаторам семінару: ГО «Відкрите знання», декану факультету Інформаційних технологій Алексєєву Михайлу Олександровичу, завідувачу кафедри програмного забезпечення комп’ютерних систем Удовик Ірині Михайлівні, всім викладачам й виразили побажання продовження даної теми у наступних семінарах.

           За чашкою чаю після семінару гостинні господарі запропонували всім присутнім звертатися за індивідуальними консультаціями, якщо буде  потрібне.

            Гарні сучасні знання, нові контакти та комунікації це і є головний результат для чого ми проводимо такі заходи.

Презентація розташована за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation