Голова ГО “Освітній центр “Відкрите знання” Ілона Семенча як голова Комітету з питань освіти, науки, мови, релігії та культури Громадської ради була присутня 19 серпня на Урочистому засіданні, присвяченому 30-річчу Незалежності України.

Вона у своєму виступі зробила акцент на вплив громадянського суспільства на освітні процеси.

«Здобуток нашого 30-ліття – у нашій присутності у цій залі, можливості відкрито говорити про недоліки влади і вразливість суспільства, можливість згадувати загиблих героїв. Ми можемо говорити про гостре та неприємне. Проаналізувавши ситуацію з визначеної теми, можу заявити, що наше суспільство, як демократична країна, розвивається у трьох площинах:

1. Розвиток свідомого громадянського суспільства.

2. Дієвість громадянської освіти, як окремого напрямку державотворення.

3. Вплив громадянської освіти на стан суспільства в цілому.

Висновки: відсутність системних зв’язків, млявість та розмежованість серед інститутів громадянського суспільства.

Існуючі освітні програми розвитку громадянськості – більш декларативні. Немає вимірюваних процедур якості результатів громадянської освіти. Протиріччя у підходах до формування громадянських компетентностей. За соціологічними дослідженнями Центу Розумкова тільки 16% освітніх програм сприяють розвитку громадянської позиції молоді. Конституція Україні, Закон Україні «Про освіту» гарантують всебічний розвиток особистості, формування життєвих компетенцій, в тому числі й громадянської. А у реальному житті більшість педагогів досі не розуміють що таке громадянське суспільство і якими є завдання громадянської освіти.

Пані Ілона у своєму виступі порушила питання про формування національно-патріотичного виховання та громадянськості. Вона наголосила, що основою формальної та неформальної освіти має бути:

– правова освіта громадян;

– суспільне життя через участь у ньому;-

громадянська освіта – в усіх рівнях освіти громадян.

І. Семенча звернула увагу на важливості залучення міжнародних стандартів з захисту прав людини і громадянина в український освітній процес. Вона завершила свій виступ словами: «Ми тільки розпочинаємо свій шлях, усвідомлюємо проблеми і рухаємося в напряму розвитку громадянського суспільства. Ми маємо навчитися констатувати не тільки проблеми, але і досягнення у поступі».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post navigation