26 березня 2016 члени ГО «Відкрите Знання» сумісно з викладачами та студентами Придніпровської академії будівництва та архітектури відвідали Дніпропетровський Центр Вірменської культури розташований на вул. Леваневського, 13. Заступник Голови Грачія Задікян провів екскурсію та розповів про структуру та роботу Центру, гуртки та секції якого відвідують всі бажаючі, незалежно від етнічної та релігійної ознаки, розповів про історію вірменського народу та історію вірмен України представлену в картинах на стінах Центру.

Ми познайомились з відвідувачами Молодіжних програм та Жіночого клубу і попали на підготовку до Великодня, який вірмени всього світу відмічають на місяць раніше, ніж православні (у цьому році 27.03). Тут ми побачили людей, які з ентузіазмом та любов’ю готували традиційні для вірмен пасхальні страви.

Нас пригостили солодкими стравами Великодня і пояснили відмінності візерунків та технік пасхальних яєчок вірмен.

Архітектор і художник Айрапетян Варужан, випускник ПДАБА 1992р, директор ООО «Архстудия» розповів про особливості архітектури та традиції храмових споруд вірмен, поділився деталями проектування і побудови громадського культурного центру та вірменської церкви, яка вже стала прикрасою нашого міста. Священик вірменської церкви розказав яким буде внутрішнє оздоблення храму, поки ще не закінчене,та про особливості служби.

Екскурсія затягнулася, але не хотілося уходити, нас запросили на програми та заняття центру у майбутньому.

Можна казати, що у нас в Дніпропетровську спільними зусиллями небайдужих людей вдалося створити острівець Вірменії, такий саме теплий та гостинний, як сама Вірменія.

Фото Л. Чернова і Н. Козирєва.

  • Email: azuwka@mail.ru
  • Телефон: 050 520-08-21

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation